RECEPCJA: lasermed@lasermed.pl | +48 22 627 15 84 | ul. Hoża 58/60 | 00-682 Warszawa

Dominika Białas

Jestem specjalistą chorób oczu, lekarzem okulistą specjalizującym się w chirurgii plastycznej powiek i dróg łzowych. W 2003r ukończyłam studia medyczne na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Po odbyciu pięcioletniego stażu specjalizacyjnego w Klinice Okulistyki I Wydziału Lekarskiego WUM (Szpital Dzieciątka Jezus w Warszawie), związałam się zawodowo z renomowaną Kliniką Okulistyki Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, gdzie przez dziesięcioletnią pracę z wybitnymi specjalistami z okulistyki, chirurgii plastycznej oraz chirurgii szczękowo – twarzowej zdobywałam doświadczenie i umiejętności.  Od 2020r kontynuuję karierę kliniczną w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. 

W codziennej praktyce zawodowej specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu chorób aparatu ochronnego narządu wzroku – powiek oraz dróg łzowych. Wykonuję pełen zakres zabiegów chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej powiek oraz dróg łzowych. Szczególne miejsce wśród moich zainteresowań zajmują operacje estetyczne powiek, zabiegi onkologiczne i rekonstrukcyjne oraz leczenie chirurgiczne niedomykalności szary powiekowej w przebiegu porażenia nerwu twarzowego. Budując doświadczenie oraz pracując na swoje nazwisko, wykonałam już ponad 3 tysiące zabiegów operacyjnych, zarówno z zakresu chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej powiek  jak i chirurgii dróg łzowych. 

Od lekarza a tym bardziej chirurga wymagane jest ciągłe zdobywanie wiedzy i doskonalenie umiejętności operacyjnych, w związku z tym regularnie uczestniczę w kongresach naukowych, zarówno polskich jak i zagranicznych, jak również kursach i szkoleniach, z zakresu okulistyki, chirurgii plastycznej jak i medycyny estetycznej dzięki czemu zapewniam swoim pacjentom poczucie bezpieczeństwa i oferuję najwyższy standard wykonywanych operacji. Ważnym elementem mojej pracy jest także działalność naukowa i  dydaktyczna. Publikuję artykuły naukowe w recenzowanych branżowych czasopismach, jestem autorem i współautorem dziewięćdziesięciu wystąpień na krajowych i międzynarodowych sympozjach a od 2019r wykładowcą i szkoleniowcem w Centrum Edukacji Medycznej w Warszawie gdzie prowadzę kursy chirurgii okuloplastycznej dla lekarzy.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz prestiżowego Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Okuloplastycznej i Rekonstrukcyjnej ESOPRS (European Society of Ophthalmic Plastic And Reconstructive Surgery), zrzeszającego najlepszych specjalistów - chirurgów plastyków i okulistów wykonujących zabiegi w zakresie aparatu ochronnego oka (powiek), dróg łzowych i oczodołu.

Jestem lekarzem, dla którego okulistyka a tym bardziej chirurgia plastyczna powiek jest nie tylko zawodem, ale przede wszystkim pasją.

Spełniając marzenia swoich Pacjentów dbam aby efekty moich zabiegów były jak najbardziej naturalne.

Codzienną pracą udowadniam, że to, co wymarzone jest możliwe.

Prywatnie jestem miłośniczką dobrego filmu i muzyki oraz zwierząt.

 

Wykonywane zabiegi:

    1. Plastyka powiek górnych - blefaroplastyka

    2. Operacyjne leczenie opadnięcia powieki górnej – PTOZY

    3. Podniesienie brwi 

    4. Operacyjne leczenie retrakcji powiek górnych

    5. Operacyjne leczenie niedomykalności szpary powiekowej w przebiegu porażenia nerwu twarzowego – wszczepianie złotych implantów

    6. Plastyka powiek dolnych

    7. Plastyka odwiniętej powieki dolnej

    8. Plastyka podwiniętej powieki dolnej

    9. Operacyjne leczenie guzów powiek z jednoetapową rekonstrukcją

    10. Usuwanie drobnych (łagodnych zmian powiek)

    11. Leczenie niedrożności dróg łzowych

Warto wiedzieć:

Poznaj naszych specjalistów z dziedziny dermatologii i chirurgii:

Dorota Prandecka

lekarz dermatolog

Joanna Wantuch-Oszczak

lekarz dermatolog

Marcin Nowak

dr n. med. specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

dr n.med. Piotr Florczuk-Dąbek

specjalista chirurgii ogólnej

Dominika Białas

Specjalista chorób oczu