RECEPCJA: lasermed@lasermed.pl | +48 22 627 15 84 | ul. Hoża 58/60 | 00-682 Warszawa

Marcin Nowak

Dr n. med. Marcin Nowak  jest specjalistą chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej.

Ukończył I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie (1994). Specjalizację z chirurgii ogólnej I stopnia uzyskał w 1999r, a II stopnia w 2005r; obydwie pod kierunkiem dr Franciszka Adama Walczyńskiego. Specjalizację z chirurgii plastycznej uzyskał w 2010 roku pod kierunkiem Prof. dr hab. med. Józefa Jethona w Klinice Chirurgii Plastycznej CMKP w szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.


Doktorat obronił w grudniu 2016, temat rozprawy doktorskiej „Pomiar ciężkości powikłań w ocenie wyników leczenia zespołu kanału nadgarstka endoskopową metodą Krishnana”. 

W latach 1996-2003 był asystentem oddziału chirurgicznego Szpitala Miejskiego w Otwocku. W latach 2003-2011 asystentem a następnie starszym asystentem Kliniki Chirurgii Plastycznej CMKP szpitala im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie, oraz asystentem naukowo dydaktyczny Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Od 2011 jest starszym asystentem w Zakładzie Chirurgii Plastycznej Endoskopowej szpitala im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie, a po reorganizacji z powrotem w Klinice Chirurgii Plastycznej.

W ramach pracy w Klinice prowadzi specjalizacje młodych lekarzy uczących się w zakresie chirurgii plastycznej. Był wieloletnim wykładowcą na kursach z zakresu chirurgii plastycznej dla lekarzy różnych specjalności.

Uczestniczył w licznych kursach, konferencjach, szkoleniach i stażach w Polsce i za granicą (Dallas, Sztokholm, Paryż, Madryt, Barcelona, Praga), współpracuje z prywatnymi gabinetami i szpitalami chirurgii plastycznej w Warszawie, Białymstoku i Lublinie, jest autorem publikacji i wykładów z zakresu chirurgii plastycznej i ogólnej. 

Prywatnie jest miłośnikiem dobrej literatury, muzyki (od niedawna usiłuje się nauczyć grać na gitarze), zwolennikiem aktywności fizycznej (narty, snowboard, tai chi, bieganie) i pasjonatem lotnictwa (czynny modelarz lotniczy). 

Główne tematy zainteresowań chirurgicznych to szeroko pojęta chirurgia piersi - powiększanie implantami, indywidualny dobór implantów dopasowanych do konkretnej pacjentki, jej budowy anatomicznej i budowy i wielkości jej piersi, z możliwością demonstracji przewidywanego kształtu i wielkości za pomocą sizerów lub w technice wizualizacji 3D; operacje plastyki/podwieszania piersi, a więc tworzenia na nowo ładnej, estetycznej wypukłości piersiowej; redukcje piersi, czyli zmniejszanie piersi olbrzymich i wytwarzanie mniejszych, estetycznych; korekty asymetrii; korekty opadania piersi, czy to technikami plastyki/podwieszania, czy redukcji, czy też z użyciem implantów piersiowych; jednoczasowe operacje korekty opadania piersi implantami wraz z plastyką. Techniki dobierane indywidualnie celem maksymalizacji efektu, od wielu lat z doskonałym efektem przeprowadzane operacje z użyciem tzwn. płata oddolnie uszypułowanego, czyli „z własnym autoimplantem”, mające na celu poprawę wyników w czasie, zapobieganie i niwelowanie negatywnym skutkom grawitacji.

Chirurgia kształtująca sylwetkę – abdominoplastyka, czyli plastyka brzucha, poprawa napięcia tkanek, poprawa konturu, talii, poprawa napięcia tkanek głębszych – zaopatrzenie rozstępu mięśni prostych, usunięcie nadmiaru skóry i tkanki podskórnej, z użyciem technik klasycznych, operacyjnych jak też i liposukcji; poprawa kształtu ud, ramion.

 

Operacje nosa – korekta nosa (kształtu, wielkości, asymetrii, korekta garbu), korekta czubka (kształtu, położenia, wielkości) i przegrody, poprawa warunków oddychania, rekonstrukcje nosa i przegrody po urazach lub operacjach przebytych w przeszłości z użyciem przeszczepów chrząstek. Operacje wykonywane są z cięcia zewnętrznego dającego możliwość pełnej wizualizacji rusztowania chrzęstno kostnego nosa i bardzo precyzyjnej naprawy i korekty wszelkich uwidocznionych nieprawidłowości.

Poprawa twarzy i szyi, czyli lifting twarzy i szyi, poprawa napięcia skóry i tkanek głębszych – układu mięśniowo powięziowego, stworzenie efektu „odmłodzonej twarzy i szyi”

Operacje uszu – korekty kształtu, odstawania, asymetrii; techniki operacyjne dobierane indywidualnie w zależności od stwierdzonej patologii wywołującej zaburzenie.

Operacje powiek - wycięcie nadmiaru skóry, operacje opadania powiek

Wycięcie zmian skórnych, zaopatrzenie powstałych ubytków poprzez zwykłe szycie rany, przeróżne plastyki płatowe, czyli wykorzystanie tkanek z bezpośredniego sąsiedztwa, różnych kształtów i wielkości, czy z użyciem przeszczepów skóry

Operacje z zakresu chirurgii ręki, takie jak operacje zespołów uciskowych, w tym zespołu kanału nadgarstka, wykonywane klasycznie na otwarto, z użyciem małego cięcia i wykorzystaniem wziernika, czy też z użyciem endoskopu; operacje choroby Dupuytrena, wycięcie rozcięgna dłoniowego i odprowadzenie przykurczu palca/palców; operacje palców zatrzaskujących; rekonstrukcje i naprawy ścięgien

 

Warto wiedzieć:

Poznaj naszych specjalistów z dziedziny dermatologii i chirurgii:

Dorota Prandecka

lekarz dermatolog

Joanna Wantuch-Oszczak

lekarz dermatolog

Marcin Nowak

dr n. med. specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

dr n.med. Piotr Florczuk-Dąbek

specjalista chirurgii ogólnej

Dominika Białas

Specjalista chorób oczu