RECEPCJA: lasermed@lasermed.pl | +48 22 627 15 84 | ul. Hoża 58/60 | 00-682 Warszawa

Usuwanie włosów

 

Depilacją laserową zajmujemy się od 2000 roku. Do depilacji stosujemy lasery aleksandrytowe.

 

 
 

PRAWDY I MITY O DEPILACJI LASEROWEJ

Depilacja laserowa usuwa włosy na zawsze.
Prawda. Skuteczność zabiegów depilacji laserowej ocenia się na około 80-90%. Po cyklu zabiegów mogą zostać nieliczne włosy, które są słabe i cienkie. Zabiegi mogą być mniej skuteczne jeśli usuwamy włosy mające mało barwnika np. janobrązowe lub gdy skóra pacjenta jest opalona. Należy pamiętać o tym, że na twarzy u kobiet ( czy w innych miejscach hormonozależnych) mogą w przyszłości rozwinąć się nowe włosy. Jest to zależne od hormonów lub/i czynników genetycznych. Laserem usuwamy włosy, które są aktualnie obecne na powierzchni skóry. Z tego względu ostateczna liczba zabiegów w tych okolicach nie jest możliwa do ustalenia.

Niektóre lasery usuwają siwe i bardzo jasne włosy.
Nieprawda. Nikt do tej pory nie wynalazł lasera, który skutecznie usuwa włosy blond, rude lub siwe. Teoretycznie są lasery usuwające takie włosy, ale w praktyce skuteczność ich okazała się niewielka. Lasery skutecznie likwidują tylko włosy ciemne tzn. takie, które w cebulce mają ciemny barwnik- melaninę.

Laser to najskuteczniejsza i najmniej bolesna forma depilacji. 
Prawda i nieprawda. Laserowa depilacja jest obecnie najbardziej skuteczną metodą usuwania włosów, jeśli oczywiście użyty jest dobry laser i właściwe parametry indywidualnie dobrane dla każdego pacjenta. Zabieg laserowy jest odczuwalny, czuje się jakby ukłucie. Bolesność zależy przede wszystkim od indywidualnej wrażliwości pacjenta i od okolicy depilowanej. Depilowaną okolicę przed zabiegiem można znieczulić kremem.

Depilacja laserowa nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania.
Nieprawda. Do zabiegów depilacji laserowej trzeba być specjalnie przygotowanym. Przynajmniej przez cztery tygodnie przed rozpoczęciem zabiegów i w trakcie ich trwania nie wolno wyrywać włosów, ponieważ w skórze muszą być "cebulki włosowe" -   laser niszczy "cebulki". Do zabiegu przychodzi się z gładką skórą - z ogolonymi włosami lub włosami długości 1-2 mm. Na wstępną konsultację lekarską kwalifikującą pacjenta do zabiegu należy przyjść z włosami widocznymi na powierzchni skóry tj. o długości kilku milimetrów, aby można było zobaczyć ich kolor i grubość.

Na opalonej skórze nie należy wykonywać zabiegów.
Prawda. Można wprawdzie depilować opalone okolice, ale opalenizna nie może być bardzo "świeża". Należy odczekać przynajmniej jeden miesiąc. Wykonanie zabiegu opalonej pacjentce wiąże się z większym ryzykiem podrażnienia skóry i mniejszą skutecznością zabiegu. Trudno jest powiedzieć ile należy zaczekać po ostatnim opalaniu na słońcu lub w solarium, aby móc się poddać zabiegowi. Jest to sprawa bardzo indywidualna, ale zawsze im jaśniejsza skóra tym skuteczniejszy i bezpieczniejszy zabieg. 

Ilość zabiegów koniecznych do usunięcia włosów to kwestia indywidualna.
Prawda. Zwykle należy wykonać cykl 3-6 zabiegów w odstępach co 2-3 miesiące. Po każdym zabiegu początkowo włosy zaczynają normalnie rosnąć, ale po 3-4 tygodniach wszystkie ( lub prawie wszystkie) wypadają. Okres bez włosów trwa 1-2,5 miesiąca. Następnie pojawiają się nowe włosy i należy przyjść na kolejny zabieg. Po każdym zabiegu będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, w czasie jednego zabiegu można usunąć na stałe 20-30% włosów.

Dobre lasery nie powodują podrażnień skóry.
Częściowo prawda. Lasery o małej mocy ( niskoenergetyczne, zimne, kosmetyczne) rzadziej podrażniają skórę niż wysokoenergetyczne ( ciepłe, lekarskie), ale również słabo działają na włosy, są więc mało skuteczne. Prawidłowo po zabiegu występuje zaczerwienienie skóry, które zwykle ustępuje po 1-2 godzinach, wyjątkowo utrzymuje się 1-2 dni.

Laserowa depilacja jest szczególnie polecana pacjentom z tendencją do wrastania włosów.
Prawda. Niektórzy mają skłonność do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych, grudek i krostek, a w konsekwencji do powstawania przebarwień a nawet blizenek. U tych osób depilacja laserowa nie tylko usuwa włosy, ale również leczy skórę.

Depilacja laserowa powinna odbywać się pod nadzorem lekarza.
Prawda. Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg inwazyjny, nad przebiegiem którego powinien czuwać lekarz dermatolog.

Jeśli jakiś gabinet ogłasza się, że ma najnowszy laser, to na pewno jest to laser o zaawansowanej technologii czyli bardziej skuteczny od innych.
Nieprawda. W dziedzinie produkcji laserów postęp wcale nie jest dynamiczny- od wielu lat na rynku nie pojawiła się żadna technologiczna nowość. Laser, który jest nowością często jest urządzeniem nie do końca poznanym np. nieznana jest jego skuteczność.

LASERMED w Warszawie zaprasza na BEZPŁATNE konsultacje przed zabiegami depilacji laserowej.

 

depilacja laserowa brodydepilacja laserowa przed i po

LASERMED w Warszawie                                              

laserowe usuwanie wąsów

LASERMED w Warszawie

 

Zabiegi laserowe:

Cena PLN

DEPILACJA
Przed depilacją laserową konsultacja lekarska bezpłatna.

broda

200-400

warga górna

250

bokobrody

200

szyja

200-400

kark

300

plecy

300-700

klatka piersiowa

300-700

pachy

300

ramiona

400

przedramiona

300-400

bikini

300-500

uda

600

uda z kolanami

700

łydki

400

łydki z kolanami

500

całe nogi

1000

brzuch

200-400

sutki

200-300

pośladki

200-400

 

2019-08-11
Nick: Justyna
Opinia: Korzystam z usług LASERMED już od roku (depilacja laserowa, usuwanie naczynek). Jestem bardzo zadowolona zarówno z efektów jak i z profesjonalnej obsługi. Doktor Oszczak jest wyjątkowo kompetentnym de...

Warto wiedzieć:

Ostatnio dodane opinie naszych klientów:

2014-04-09
Nick: Jola
Opinia: Laser Med poleciła mi koleżanka i jestem bardzo mile zaskoczona. Fachowa opieka i fantastyczne efekt...
2014-05-08
Nick: Agnieszka
Opinia: Dziękuję. moja cera aż promienieje :)

Poznaj naszych specjalistów z dziedziny dermatologii i chirurgii:

Dorota Prandecka

lekarz dermatolog

Joanna Wantuch-Oszczak

lekarz dermatolog

Marcin Nowak

dr n. med. specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

dr n.med. Piotr Florczuk-Dąbek

specjalista chirurgii ogólnej

Dominika Białas

Specjalista chorób oczu