RECEPCJA: lasermed@lasermed.pl | +48 22 627 15 84 | ul. Hoża 58/60 | 00-682 Warszawa

Laserowe usuwanie naczynek

Laserowe usuwanie naczynek

Usuwanie zmian naczyniowych na twarzy metodą IPL

 

Zmiany naczyniowe na twarzy stanowią duży problem kosmetyczny dla pacjentów i są częstym powodem zgłaszania się o pomoc do gabinetów dermatologicznych. Obecnie podstawową metodą leczenia zmian naczyniowych jest terapia laserowa. W tej dziedzinie zastosowanie znajduje wiele różnych laserów i IPL- Intense Pulse Light. Urządzenia wytwarzające IPL- silny impuls światła służą do leczenia różnych zmian naczyniowych, barwnikowych, do depilacji oraz do fotoodmładzania.

Zmiany naczyniowe na twarzy mogą być bardzo różnorodne. Najczęściej zgłaszają się pacjenci z rozszerzonymi naczynkami na twarzy, z rumieńcami, z naczyniakami gwiaździstymi, naczyniakami na ustach oraz z naczyniakami płaskimi. Parametry światła odpowiednio dobiera lekarz w zależności od tego, jaką zmianę chcemy usunąć. Światło to jest selektywnie pochłaniane przez barwnik krwi- hemoglobinę. Po dojściu barwnika - "chwytnika" światło zmienia się w ciepło i zmiana skórna ulega zniszczeniu bez uszkodzenia skóry zdrowej.

 

ROZSZERZONE NACZYNKA NA TWARZY (TELEANGIEKTAZJE) częściej występują u kobiet niż u mężczyzn. Mogą być jednym z objawów choroby skóry np. trądziku różowatego, ale zwykle występują u osób zdrowych i stanowią jedynie defekt kosmetyczny. Głównie przyczyną powstawania rozszerzonych naczynek są predyspozycje genetyczne, ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe, na zimno, mróz i wiatr. Leczenie teleangiektazji na twarzy metodą IPL polega na naświetlaniu całej powierzchni skóry z naczyniami. Zabieg taki trwa 10-30 min w zależności od wielkości naświetlanej powierzchni. Pojedyncze impulsy IPL odczuwa się jak ukłucie igłą lub "kopnięcie" prądem. W celu zmniejszenia dolegliwości bólowych podczas zabiegu na leczoną powierzchnię wieje się zimnym powietrzem. Nie stosuje się przed zabiegiem kremów znieczulających ponieważ obkurczają one naczynia. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, gorąca, dlatego chłodzi się ją zimnymi okładami. Mogą powstać siniaki, które wchłaniają się w ciągu kilku lub nawet kilkunastu dni. Może powstać obrzęk twarzy (spuchnięcie), który utrzymuje się do 3-4 dni.

Efekt:

Pierwszy zabieg usuwa zwykle ok.40 -60 % naczyń, następny ok. 20%. Najbardziej oporne na leczenie są naczynka na skrzydełkach nosa, czasem w tej okolicy po zabiegu w ciągu kilku tygodni powracają.

Zalecana liczba zabiegów: 1-3 w odstępach co najmniej 6-8 tygodni.

 

 

RUMIEŃCE bywają utrwalone tzn. utrzymują się stale lub napadowe tzn. pojawiają się tylko pod wpływem różnych czynników: stres, wysiłek fizyczny, alkohol, mróz. Do leczenia kwalifikuje się tylko rumieńce utrwalone, gdyż są one spowodowane nadmierną ilością powierzchownie umiejscowionych naczyń. Rumieńce napadowe są wynikiem nadmiernej rozszerzalności naczyń pod wpływem w/w czynników a nie zwiększonej ilości naczyń. Ta nadmierna kurczliwość naczyń jest cechą genetyczną-indywidualną pacjentów i lasery czy IPL nie mają na nią wpływu. Rumieńców utrwalonych zwykle nie da się usunąć całkowicie, ale można osiągnąć znaczną poprawę. Zabieg wykonuje sie podobnie jak usuwanie rozszerzonych naczyń na twarzy.

Zalecana liczba zabiegów 2-3 w odstępach co najmniej 6-8 tygodni.

 

 

NACZYNIAKI GWIAŹDZISTE często nazywane przez pacjentów "pękniętym naczynkiem", zwykle występujące u dzieci i młodych dorosłych, najczęściej w górnej części policzków. W jego części środkowej znajduje się kropeczka , od której promieniście odchodzą rozszerzone naczynka krwionośne, wygląda on jak gwiazda; stąd nazwa. Do całkowitego usunięcia tych naczyniaków wystarcza 1 zabieg, na który składa się jeden lub kilka impulsów lasera. Zabieg ten trwa bardzo krótko, właściwie kilka sekund. Po zabiegu naczyniak od razu znika lub robi się sinofioletowy, następnie siniak wchłania sie po kilku dniach.

Zalecana liczba zabiegów: 1

 

 

NACZYNIAKI NA USTACH zwykle występują u osób starszych, mają wielkość kilku milimetrów , kształt okrągły i kolor fioletowy. Po naświetlaniu IPL naczynia wchłaniają się całkowicie po 3- 4 tygodniach.

Zalecana liczba zabiegów: 1-3

 

 

NACZYNIAKI PŁASKIE to zmiany skórne istniejące zazwyczaj od urodzenia. Zwykle umiejscawiają się na twarzy lub na karku, ale mogą być zlokalizowane w każdym innym miejscu ciała, np. na plecach, rękach lub nogach. Mają postać mniej lub bardziej rozległych plam o barwie różowej, czerwonej bądź czerwonosinej. Różnią się kształtem i wielkością, ale ich układ jest zwykle jednostronny- czasem zajmują połowę twarzy.

 

Jak wygląda zabieg?

Lekarz ustala parametry światła IPL, dobierając je indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od lokalizacji naczyniaka, jego koloru, wielkości i grubości. Najlepsze efekty uzyskuje się, jeśli naczyniak znajduje się na twarzy, szyi lub dekolcie. Znacznie trudniej usunąć plamy na kończynach (to nadal duży problem terapeutyczny).

Zwykle należy wykonać cykl zabiegów (czasem nawet kilkanaście) w odstępach co 2-3 miesiące. Każdy z nich trwa ok. 10-20 minut. Podczas zabiegu naświetla się cały naczyniak. Impulsy IPL trwają bardzo krótko, tylko niewielką część sekundy i są odczuwalne jak ukłucia. Po zabiegu skóra jest gorąca, dlatego dobrze jest przez pół godziny przykładać zimne okłady. Bezpośrednio po nim naczyniak przybiera kolor ciemnofioletowy, ale siniak ten wchłania się w ciągu 7-14 dni. Po każdym kolejnym zabiegu naczyniak stopniowo się rozjaśnia. Efektem końcowym jest rozjaśnienie go nawet o 80-90 procent. U niektórych pacjentów po leczeniu naczyniaki częściowo nawracają, ale nadal reagują na leczenie.

Zalecana liczba zabiegów: cykl kilku- kilkunastu w odstępach co najmniej 2 miesięcy. 

 

LASERMED w Warszawie zaprasza na BEZPŁATNE konsultacje przed zabiegami laserowego usuwania zmian naczyniowych.

 

  laserowe usuwanie naczynek

LASERMED w Warszawie

usuwanie zmian naczyniowych przed i po

LASERMED w Warszawie

laserowe usuwanie naczynek przed i po

LASERMED w Warszawie

przed i po zabiegu

LASERMED w Warszawie

 

ZMIANY NACZYNIOWE:

Cena PLN

Przed zabiegiem konsultacja lekarska bezpłatna.

1 naczynko

300

cały nos

400

skrzydełka nosa

300

policzki i nos

900

policzki

700

broda

400

policzki, nos i broda

1000

cała twarz

1500

naczyniak na ustach

300-400

naczyniak gwiaździsty

300

naczyniaki płaskie

300-800

 

2019-08-24
Nick: gunia1
Opinia: Jestem ponad miesiąc po zabiegu zamykania naczynek na nogach (delikatne pajączki). Zabieg nie należał do najtańszych. Praktycznie ani jedno naczynko nie zostało zamknięte. Zdawałam sobie sprawę, że n...
2021-03-20
Nick: Grazyna
Opinia: Bardzo dziękuję Pani dr Wantuch-Oszczak za proofesjonalizm ,wsparcie i poczucie bezpieczeństwa a przede wszystkim za perfekcyjnie wykonany zabieg zamykania naczynek na twarzy. Bardzo polecam wszystkim...
2021-11-28
Nick: Renata
Opinia: Dziękuję p. dr Oszczak za leczenie i zabieg zamykania naczynek. Dzięki temu weszłam w długotrwałą remisję. Trądzik różowaty stał się (przynajmniej na razie) irytującym wspomnieniem.
2023-08-23
Nick:
Opinia:

Warto wiedzieć:

Ostatnio dodane opinie naszych klientów:

2014-04-09
Nick: Jola
Opinia: Laser Med poleciła mi koleżanka i jestem bardzo mile zaskoczona. Fachowa opieka i fantastyczne efekt...
2014-05-08
Nick: Agnieszka
Opinia: Dziękuję. moja cera aż promienieje :)

Poznaj naszych specjalistów z dziedziny dermatologii i chirurgii:

Dorota Prandecka

lekarz dermatolog

Joanna Wantuch-Oszczak

lekarz dermatolog

Marcin Nowak

dr n. med. specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

dr n.med. Piotr Florczuk-Dąbek

specjalista chirurgii ogólnej

Dominika Białas

Specjalista chorób oczu