RECEPCJA: lasermed@lasermed.pl | +48 22 627 15 84 | ul. Hoża 58/60 | 00-682 Warszawa

Odmładzenie skóry metodą IPL

 

Fotoodmładzanie jest to nowoczesny zabieg dermatologii estetycznej poprawiający wygląd starzejącej się skóry. Zabieg ten polega na naświetleniu skóry twarzy, dekoltu czy grzbietów rąk specjalnym rodzajem intensywnego światła podobnego do światła lasera tzw. IPL (Intense Pulse Light) . Do zabiegu kwalifikuje się pacjentów mających takie cechy starzejącej się skóry jak: rozszerzone naczynka, pajączki, rumieńce, ciemne plamki i piegi.

Dyskwalifikujemy pacjentów, którzy nie mają wyżej wymienionych zmian, a chcą tylko poprawić strukturę skóry - zlikwidować zmarszczki.

 

Parametry światła odpowiednio dobiera się indywidualnie dla każdego pacjenta. Światło to jest selektywnie pochłaniane przez barwnik krwi -  hemoglobinę lub barwnik ciemnej plamki - melaninę. Po dojściu do barwnika - "chwytnika" światło zmienia się w ciepło i zmiana skórna ulega zniszczeniu bez uszkodzenia otaczającej skóry zdrowej. Światło to pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat. Skóra staje się gładsza i bardziej napięta, znikają drobne zmarszczki.

Należy wykonać  jeden lub kilka kilka zabiegów w odstępach co najmniej 6 - 8 tygodni.

Ilość zabiegów zależy od problemu jaki ma pacjent. Ciemne plamki na grzbietach rąk wymagają wykonania zwykle 1 - 2 zabiegów, rumieńce czy pajączki na twarzy po jednym zabiegu wchłaniają się zwykle w 50 - 70 %.

Skóra po zabiegu jest zwykle zaczerwieniona, mogą pojawić się siniaczki, brązowe plamki ciemnieją; stan taki utrzymuje się od kilku godzin do kilku dni. Po zabiegu zaleca się pielęgnację skóry łagodnymi preparatami nawilżającymi i ochronę przed UV.

Praktycznie zabieg fotoodmładzania można wykonać każdemu. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest opalona skóra.

 

Fotoodmładzanie metodą IPL jest zabiegiem odmładzającym skórę przede wszystkim w zakresie likwidacji naczyń i przebarwień, a "przy okazji" poprawiający strukturę skóry. 

 

LASERMED w Warszawie

LASERMED w Warszawie

 

 

 

 

Fotoodmładzanie:

Cena PLN

Cała twarz 1500 PLN
Policzki 700 PLN
Policzki i nos 900 PLN

 

2014-04-09
Nick: Jola
Opinia: Laser Med poleciła mi koleżanka i jestem bardzo mile zaskoczona. Fachowa opieka i fantastyczne efekty. To miejsce sprawiło, że dziś wyglądam po prostu pięknie.
2014-05-08
Nick: Agnieszka
Opinia: Dziękuję. moja cera aż promienieje :)

Warto wiedzieć:

  • PROFHILO

    PROFHILO Preparaty PROFHILO są nowatorskim kwasem hialuronowym produkowanym w specjalnej technologii, stosowanym w profilaktyce i leczeniu starzenia się skóry. Poprawiają jej napięcie, sprężystość i jędrność.  

    Czytaj więcej...

  • Depilacji laserowa z czasopisma Ekspert

    Autor: lek. med. Dorota Prandecka Co warto wiedzieć przed zabiegiem?Do zabiegów depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować. Przynajmniej przez 4 tygodnie przed rozpoczęciem zabiegów i w trakcie ich trwania nie wolno wyrywać włosów,...

    Czytaj więcej...

Ostatnio dodane opinie naszych klientów:

2014-04-09
Nick: Jola
Opinia: Laser Med poleciła mi koleżanka i jestem bardzo mile zaskoczona. Fachowa opieka i fantastyczne efekt...
2014-05-08
Nick: Agnieszka
Opinia: Dziękuję. moja cera aż promienieje :)

Poznaj naszych specjalistów z dziedziny dermatologii i chirurgii:

Dorota Prandecka

lekarz dermatolog

Joanna Wantuch-Oszczak

lekarz dermatolog

Agnieszka Kryczka

specjalista dermatolog

Marcin Nowak

dr n. med. specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

dr n.med. Piotr Florczuk-Dąbek

specjalista chirurgii ogólnej

Dominika Białas

Specjalista chorób oczu