RECEPCJA: lasermed@lasermed.pl | +48 22 627 15 84 | ul. Hoża 58/60 | 00-682 Warszawa

Usuwanie zmarszczek botoxem

Usuwanie zmarszczek botoxem

Koszt zabiegu: 800,00 zł

Usuwanie zmarszczek mimicznych

Do usuwania zmarszczek mimicznych, czyli takich które powstają na skutek skurczu mięśni stosuje się toksynę botulinową. Obecnie na rynku istnieje wiele preparatów toksyny botulinowej, między innymi AZZALURE, DYSPORT, BOTOX. Potocznie zabiegi z użyciem toksyny botulinowej nazywa się „botox”.

 Botox znajduje zastosowanie głównie do korekcji zmarszczek mimicznych górnej części twarzy tzn.:

 zmarszczek między brwiami - lwich zmarszczek

 zmarszczek poziomych na czole

 zmarszczek wokół oczu – kurzych łapek

Czasami używamy Botox do korygowania zmarszczek niższych partii twarzy: zmarszczek wokół ust – zmarszczek palacza, na nosie – zmarszczek zajęczych, zmarszczek poniżej kącików ust – zmarszczek marionetki lub zmarszczek na brodzie

 Przebieg zabiegu. Substancję tę wstrzykuje się używając bardzo cieniutkiej igiełki w okolice zmarszczek - w mięsień lub pod skórę. Podaje się niewielką ilość preparatu i to powoduje porażenie-osłabienie mięśni wywołujących zmarszczki. Po zabiegu ograniczamy marszczenie czoła, między  brwiami lub w okolicy oczu. Zabieg trwa kilka minut. Po zabiegu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Miejsca gdzie był podany botox jest praktycznie niewidoczne. To jest naprawdę zabieg lunchowy.

 Efekt zabiegu pojawia się zwykle w 2-3 dobie po zabiegu, czasem dopiero po dwóch tygodniach i utrzymuje się około 4 – 6 miesięcy. Potem napięcie mięśni wraca do stanu, jaki był przed zabiegiem i jeśli chcemy, aby zmarszczki nadal nie występowały zabieg należy powtórzyć. Należy pamiętać, że preparaty AZZALURE, DYSPORT, BOTOX są toksyną bakteryjną, stosowaną w medycynie od ponad 20 lat, między innymi w okulistyce np. w przypadku zeza, nadmiernego kurczu powiek oraz w neurologii w przypadkach nadmiernego skurczu różnych mięśni. W kosmetologii do likwidowania zmarszczek jest używana na świecie od ponad 20 lat. Jej stosowanie jest bardzo bezpieczne, ponieważ jest ona podawana w bardzo małej ilości w ściśle określone miejsca. Stosowanie Botoxu w korekcji zmarszczek  daje bardzo dobre efekty, jest jedną z najlepszych niechirurgicznych metod likwidowania zmarszczek mimicznych.

Objawy niepożądane występują wyjątkowo rzadko i maja charakter przemijający. Zalicza się do nich: siniaki w miejscu podania preparatu , nadmierne obniżenie lub uniesienie brwi, opadnięcie powiek, opadnięcie kącika ust, ból głowy.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do Botoxu jest ciąża i karmienie piersią. Zabiegów takich nie wykonuje się u osób z niektórymi chorobami neurologicznymi i przyjmującymi leki takie jak antybiotyki aminoglikozydowe (gentamycyna, streptomycyna, kanamycyna) lub pewne leki neurologiczne, które są bardzo rzadko stosowane w praktyce.

 

LASERMED w Warszawie zaprasza na BEZPŁATNE konsultacje przed zabiegiem z użyciem botoxu.

 

usuwanie zmarszczek przed i pobotox - przed i po zabiegu

LASERMED w Warszawie                           LASERMED w Warszawie

wypełnianie zmarszczek z użyciem botoxuzabiegi z wykorzystaniem botoxu

LASERMED w Warszawie                           LASERMED w Warszawie

 

Cena za jedną okolicę  800PLN

Dwie okolice 1500PLN

Trzy okolice 2000PLN

2016-12-29
Nick: Magdalena
Opinia: Kolejny raz bylam w Lasermed i znowu mam czolo bez zmarszczek. Szybko, bezbolesnie, skutecznie. Dziekuje i polecam.
2017-06-29
Nick: Anna
Opinia: Wspaniała pani Joanna Wantuch-Oszczak, miałam różne zabiegi, z każdego jestem zadowolona

Warto wiedzieć:

  • PROFHILO

    PROFHILO Preparaty PROFHILO są nowatorskim kwasem hialuronowym produkowanym w specjalnej technologii, stosowanym w profilaktyce i leczeniu starzenia się skóry. Poprawiają jej napięcie, sprężystość i jędrność.  

    Czytaj więcej...

  • Depilacji laserowa z czasopisma Ekspert

    Autor: lek. med. Dorota Prandecka Co warto wiedzieć przed zabiegiem?Do zabiegów depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować. Przynajmniej przez 4 tygodnie przed rozpoczęciem zabiegów i w trakcie ich trwania nie wolno wyrywać włosów,...

    Czytaj więcej...

Ostatnio dodane opinie naszych klientów:

2014-04-09
Nick: Jola
Opinia: Laser Med poleciła mi koleżanka i jestem bardzo mile zaskoczona. Fachowa opieka i fantastyczne efekt...
2014-05-08
Nick: Agnieszka
Opinia: Dziękuję. moja cera aż promienieje :)

Poznaj naszych specjalistów z dziedziny dermatologii i chirurgii:

Dorota Prandecka

lekarz dermatolog

Joanna Wantuch-Oszczak

lekarz dermatolog

Agnieszka Kryczka

specjalista dermatolog

Marcin Nowak

dr n. med. specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

dr n.med. Piotr Florczuk-Dąbek

specjalista chirurgii ogólnej

Dominika Białas

Specjalista chorób oczu