RECEPCJA: lasermed@lasermed.pl | +48 22 627 15 84 | ul. Hoża 58/60 | 00-682 Warszawa

Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości

Wzmożone wydzielanie potu może występować u osób zdrowych pod wpływem wysokiej temperatury otoczenia czy podczas dużego wysiłku. Problem zaczyna się wtedy, gdy wzmożone pocenie występuje stale. Wciąż mokre ręce i pachy są dolegliwością wielu osób i przyczyną sytuacji stresowych, co nasila wydzielanie potu. Wtedy podanie ręki staje się koszmarem.

 

Dotychczas leczenie nadmiernego pocenia było bardzo trudne, w większości przypadków nie udawało się pomóc rozgoryczonym pacjentom. Stosowanie antyperspirantów, zasypek z kwasem bornym, roztworów formaliny, przyjmowanie tabletek hamujących gruczoły potowe nie daje zwykle oczekiwanych efektów. W przypadkach bardzo nasilonego pocenia rąk do tej pory poprawę uzyskiwano jedynie po sympatektomii, czyli po usunięciu nerwów unerwiających gruczoły potowe. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej (AZZALUREDYSPORT lub BOTOX) w celu leczenia nadmiernego pocenia stosuje się od ponad 15 lat. Preparat ten powoduje odwracalne blokowanie wydzielania potu przez gruczoły potowe. Toksynę podaje się w postaci zastrzyków bardzo cieniutką igiełką płytko w skórę, w okolicę miejsca wzmożonej potliwości. Zabieg pod pachami jest mało bolesny, natomiast ostrzykiwanie rąk jest bardzo nieprzyjemne, dlatego w tej okolicy stosuje się różne metody znieczulenia. Efekt pojawia się w ciągu kilku dni po zabiegu i utrzymuje się zwykle około 6-9 miesięcy. Aby utrzymać pożądany efekt zabieg należy powtarzać.

 

LASERMED w Warszawie zaprasza na BEZPŁATNE konsultacje przed zabiegiem leczenia nadpotliwości botoxem.

 

Nadpotliwość

Cena PLN

Pachy

2200

Ręce

od 2200

 

2023-06-10
Nick: Małgorzata
Opinia: Bardzo lubię odwiedzać Lasermed. Niezwykle miła atmosfera i pełen profesjonalizm. Gorąco polecam Panią Doktor Prandecką.
2023-06-10
Nick: Małgorzata
Opinia: Bardzo lubię odwiedzać Lasermed. Niezwykle miła atmosfera i pełen profesjonalizm. Gorąco polecam Panią Doktor Prandecką.

Warto wiedzieć:

Ostatnio dodane opinie naszych klientów:

2014-04-09
Nick: Jola
Opinia: Laser Med poleciła mi koleżanka i jestem bardzo mile zaskoczona. Fachowa opieka i fantastyczne efekt...
2014-05-08
Nick: Agnieszka
Opinia: Dziękuję. moja cera aż promienieje :)

Poznaj naszych specjalistów z dziedziny dermatologii i chirurgii:

Dorota Prandecka

lekarz dermatolog

Joanna Wantuch-Oszczak

lekarz dermatolog

Marcin Nowak

dr n. med. specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

dr n.med. Piotr Florczuk-Dąbek

specjalista chirurgii ogólnej

Dominika Białas

Specjalista chorób oczu