RECEPCJA: lasermed@lasermed.pl | +48 22 627 15 84 | ul. Hoża 58/60 | 00-682 Warszawa

Peelingi lekarskie

Peeling-peel z języka angielskiego znaczy złuszczać. Obecnie najbardziej popularnym peelingiem stosowanym w dermatologii kosmetycznej jest peeling chemiczny. Polega on na stosowaniu różnych związków chemicznych o właściwościach złuszczających. Należą do nich m.in. kwasy owocowe np. kwas glikolowy, kwas trójchlorooctowy (TCA) i retinol. Zależnie od  tego, jak głęboko sięga złuszczenie tkanek peelingi  dzielimy na: powierzchowne, średniogłębokie i głębokie. Im głębszy peeling tym większe ryzyko objawów niepożądanych, dlatego głębsze peelingi wykonywane są tylko w gabinetach lekarskich. Głębokość peelingu zależy  od użytego preparatu złuszczającego, od jego stężenia i od czasu ekspozycji na skórze. 

 

Wskazania do stosowania peelingów są bardzo różnorodne:

 1. trądzik młodzieńczy , szczególnie ze skłonnością do bliznowacenia i przebarwień
 2. przebarwienia ( posłoneczne, hormonalne, po stanach zapalnych)
 3. drobne zmarszczki mimiczne i posłoneczne
 4. matowa, sprawiająca wrażenie ?zmęczonej? skóra tzw. peeling odświeżający
 5. skóra tłusta, łojotokowa.

W zależności od potrzeb pacjenta wybiera się odpowiedni rodzaj preparatu do peelingu, ustala się jak będzie wyglądał cykl zabiegów. Wybór rodzaju peelingu zależy przede wszystkim od tego jaki jest problem na skórze oraz od tego na jaj długo pacjentka może pozwolić sobie na wyłączenie z codziennych zajęć z powodu zaczerwienienia i łuszczenia skóry. Inny peeling poleca się pacjentce z bliznami i przebarwieniami po trądziku, a inny pacjentce w celu odświeżenia skóry.

Podczas zabiegu pacjent odczuwa  pieczenie skóry. `Czasem chłodzimy skórę zimnym powietrzem. Po zabiegu występuje różnie nasilone zaczerwienienie, które może się utrzymywać nawet kilka dni. Skóra może być obrzęknięta , może wystąpić  jej zbrązowienie. Złuszczanie naskórka, o różnym stopniu nasilenia, zaczyna się zwykle drugiego dnia po zabiegu i może trwać kilka dni. Mogą wtedy wystąpić: swędzenie, pieczenie, uczucie ściągnięcia i napięcia. Nie u każdego można wykonać peeling lekarski. Należy zdyskwalifikować pacjentów, u których występuje aktualnie aktywna choroba wirusowa lub bakteryjna skóry.

Jeśli pacjentka ma opryszczkę na ustach lub brodawki wirusowe albo aktywny trądzik peeling może nasilić te objawy. Nie należy wykonywać peelingu u osób które w ciągu ostatnich sześciu miesięcy leczone były izotretynoiną doustną, miały wykonywane zabiegi chirurgiczne na twarzy, mają skłonność do nieprawidłowego gojenia lub są bardzo opalone. Zabiegów tych nie wykonuje się u kobiet w ciąży i mam karmiących.Peeling nie leczy trądziku, a może go nawet zaostrzyć, dlatego nie wolno go wykonywać, gdy jest dużo stanów zapalnych. Peeling leczy pozostałości po tradziku: blizny i przebarwienia, zmniejsza łojotok. Jeśli nawet w chwili wykonywania zabiegu nie ma opryszczki, ale występuje ona często u danej pacjentki, w okresie okołopeelingowym należy podać leki przeciwwirusowe, aby zabieg nie sprowokował wysiewu zmian na całej twarzy.  Bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja skóry po peelingu.

Należy używać łagodnych preparatów do mycia skóry, nawilżać neutralnymi kremami, nawet kilka razy dziennie. Nie wolno drapać, ścierać oraz zrywać złuszczającego się naskórka. Bezwzględnie należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV (słońce, solarium, światło jarzeniowe) przynajmniej przez miesiąc po zabiegu ponieważ może to spowodować powstanie przebarwień. Po upływie 7-14 dni  można powrócić do używania codziennych kosmetyków do pielęgnacji skóry czy preparatów leczniczych stosowanych miejscowo na skórę. 

RODZAJE PEELINGÓW WYKONYWANYCH W NASZYM  GABINECIE:

 • peeling kwasem glikolowym
 • peeling mieszaniną kwaseu glikolowego i salicylowego
 • Peeling kwasem trójchlorooctowym TCA ( Easy Peel)
 • Yellow Peel
 • maska retinolowa
 • Dermamelan

 

 

Peelingi lekarskie
Przed zabiegiem konsultacja lekarska płatna 250 PLN

Cena PLN

TCA ( trójchlorooctowy)

400

Kwas glikolowy i pochodne 250
Yellow peel 800

DERMAMELAN

1600
(w tym krem DERMAMELAN treatment 600)

 

Warto wiedzieć:

 • PROFHILO

  PROFHILO Preparaty PROFHILO są nowatorskim kwasem hialuronowym produkowanym w specjalnej technologii, stosowanym w profilaktyce i leczeniu starzenia się skóry. Poprawiają jej napięcie, sprężystość i jędrność.  

  Czytaj więcej...

 • Depilacji laserowa z czasopisma Ekspert

  Autor: lek. med. Dorota Prandecka Co warto wiedzieć przed zabiegiem?Do zabiegów depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować. Przynajmniej przez 4 tygodnie przed rozpoczęciem zabiegów i w trakcie ich trwania nie wolno wyrywać włosów,...

  Czytaj więcej...

Ostatnio dodane opinie naszych klientów:

2014-04-09
Nick: Jola
Opinia: Laser Med poleciła mi koleżanka i jestem bardzo mile zaskoczona. Fachowa opieka i fantastyczne efekt...
2014-05-08
Nick: Agnieszka
Opinia: Dziękuję. moja cera aż promienieje :)

Poznaj naszych specjalistów z dziedziny dermatologii i chirurgii:

Dorota Prandecka

lekarz dermatolog

Joanna Wantuch-Oszczak

lekarz dermatolog

Agnieszka Kryczka

specjalista dermatolog

Marcin Nowak

dr n. med. specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej

dr n.med. Piotr Florczuk-Dąbek

specjalista chirurgii ogólnej

Dominika Białas

Specjalista chorób oczu