RECEPCJA: lasermed@lasermed.pl | +48 22 627 15 84 | ul. Hoża 58/60 | 00-682 Warszawa

Przeszczepianie włosów

Przeszczepianie włosów

Przeszczepianie włosów

NA CZYM POLEGA PRZESZCZEPIANIE WŁOSÓW?

Przeszczepianie włosów polega na pobieraniu skóry z cebulkami włosowymi z tyłu i z boków głowy i przenoszeniu ich w miejsca bez włosów lub między przerzedzone włosy. Miejsce pobrania zeszywa się, dlatego praktycznie od razu po zabiegu jest ono niewidoczne, zasłonięte przez otaczające włosy, a w przyszłości pozostaje po nim tylko linijna blizna. Pobrany materiał odpowiednio preparuje się i przenosi w postaci tzw. mikrograftów zawierających 1-3 cebulki włosowe.

 

 

CZY PRZESZCZEPIONE WŁOSY BEDĄ ROSŁY DO KOŃCA ŻYCIA?

Włosy pobrane z tyłu głowy są niewrażliwe na męskie hormony powodujące wypadanie włosów. Przeniesione w miejsca łyse pozostają nadal niewrażliwe na androgeny i nie wypadają do końca życia.

 

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Znieczulenie to polega na podaniu zastrzyków znieczulających w skórę głowy, po kilku minutach pacjent nic nie czuje.

 

JAK DŁUGO TRWA ZABIEG?

Zabieg trwa zwykle od 2 do 5 godzin. Bezpośrednio po zabiegu pacjent wraca do domu z zabandażowaną głową, opatrunek z głowy zdejmuje się po 24 godzinach.

 

JAK WYGLĄDA SKÓRA PO ZABIEGU?

Już następnego dnia po zabiegu w miejscach przeszczepu pojawiają się strupki, które odpadają po 10-14 dniach. Przeszczepione cebulki zaczynają produkować włosy po 3 miesiącach, włosy te rosną 1cm na miesiąc, dlatego po roku od operacji osiągają długość 9-12cm.

 

CZY PRZESZCZEPIANIE WŁOSÓW WYKONUJE SIĘ TYLKO U MĘŻCZYZN?

Przeszczepianie włosów stosuje się w łysieniu mężczyzn i kobiet, a także w przypadkach szczególnych na blizny pooparzeniowe, powypadkowe oraz na miejsca po naświetlaniach.

 

 

 

 

Cena za jeden mikrograft (punkt) 7PLN

Warto wiedzieć:

  • Restylane Skinboosters

    RESTYLANE SKINBOOSTERS GŁĘBOKIE NAWILŻANIE POPRAWIAJĄCE OGÓLNĄ JAKOŚĆ SKÓRY. Preparaty Restyalne Skinboosters to preparaty długodziałającego kwasu hialuronowego, który ma silne właściwości chłonięcia wody naturalnie występującej w organizmie. Zabieg ten...

    Czytaj więcej...

  • Depilacji laserowa z czasopisma Ekspert

    Autor: lek. med. Dorota Prandecka Co warto wiedzieć przed zabiegiem?Do zabiegów depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować. Przynajmniej przez 4 tygodnie przed rozpoczęciem zabiegów i w trakcie ich trwania nie wolno wyrywać włosów,...

    Czytaj więcej...

Ostatnio dodane opinie naszych klientów:

2014-04-09
Nick: Jola
Opinia: Laser Med poleciła mi koleżanka i jestem bardzo mile zaskoczona. Fachowa opieka i fantastyczne efekt...
2014-05-08
Nick: Agnieszka
Opinia: Dziękuję. moja cera aż promienieje :)

Poznaj naszych specjalistów z dziedziny dermatologii i chirurgii:

Dorota Prandecka

lekarz dermatolog

Joanna Wantuch-Oszczak

lekarz dermatolog

Agnieszka Kryczka

specjalista dermatolog

Tomasz Dębski

specjalista chirurgii plastycznej

Margareta Budner

specjalista chirurgii dziecięcej i plastycznej